Bułgaria - czy warto jechać na wakacje autokarem?

Data dodania: 02-11-2018

Bułgaria to kraj, który przede wszystkim kojarzy się z pięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami, gdzie piasek idealnie oddaje wakacyjny klimat. Łączna długość plaż na terytorium Bułgarii to ponad 130 kilometrów, co gwarantuje znalezienie odpowiedniego miejsca przy morzu na odpoczynek na słońcu.

Wybierając się do Bułgarii latem, możemy cieszyć się zawsze ciepłym i czystym morzem, gdyż temperatura wody zazwyczaj ma ponad 20 stopni C. Do tego Morze Czarne, nad którym leży Bułgaria posiada bardzo szeroki pas z płytkim brzegiem, co stanowi doskonałą opcję dla osób nie umiejących pływać. Dzięki temu wejście do wody będzie przyjemne.

Można być pewnym, że pogoda w Bułgarii podczas wakacji nas nie zawiedzie. Z reguły nie sprawia  psikusów turystom wypoczywającym na Bałkanach i prawie zawsze jest słonecznie. Średnia temperatura w sezonie letnim jest bliska 25 stopniom C - wręcz idealne dla tych, którzy nie znoszą afrykańskich upałów, ale wolą ciepły klimat.

Ceny w Bułgarii także są bardzo przystępne, dzięki czemu nie trzeba wcale wydać wielkiej kwoty, aby spędzić wakacje w słonecznym miejscu, nie żałując sobie niczego, co potwierdzają szeroko dostępne oferty tanich wycieczek autokarowych do Bułgarii.

Kraj ten posiada wiele turystycznych kurortów, które zapewniają różnorakie atrakcje dla całej rodziny. Aquaparki, bary, liczne dyskoteki i niezliczone atrakcje dla dzieci organizowane przez specjalnych animatorów to tylko kilka form spędzania wolnego czasu będąc na wakacjach w Bułarii.

Piękne góry i wyżyny to dodatkowy element, który powinien przekonać do przeżycia fajnej, wakacyjnej przygody w słonecznym miejscu, gdize można połączyć wypoczywanie na plaży z podziwianiem pięknych krajobazów wokoło. Dla tych co wolą aktywnie spędzać wczasy, organizowane są turnieje piłki siatkowej oraz aqua-aerobik.

Opowiadając o zaletach wakacji w Bułgarii autokarem warto również wspomnieć o tamtejszej kuchni, bo podobno należy jednej z najsmaczniejszych w Europie. Słynna szopska sałatka, przepyszne jogurty i sery z pewnością zadowolą apetyt każdego turysty z wysublimowanym smakiem.

Chcąc spędzić niezapomniane wakacje, gdzie mamy gwarancje ładnej pogody warto wziąć pod uwagę wycieczki objazdowe do Bułgarii autokarem, które mogą być satysfakcjonującym wyborem dla osób chcących spędzić urlop w przyjemnym miejscu bez ponoszenia zbyt dużych kosztów wyjazdu. Główna przewaga wczasów autokarem to możliwość zwiedzenia, oprócz głównego kurortu wczasowego, także okolicznych miejscowości, gdzie przeważnie można poznać historię tutejszych zabytków i kulturę mieszkańców.

linda.net.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij