Jak wybrać biuro podróży?

Data dodania: 05-01-2019

Od czasu do czasu media obiegają wiadomości o wycieczkach zorganizowanych z biurem podróży, które okazywały się kompletną klapą. Aby wymarzone wakacje nie okazały się koszmarem, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

 

Zbyt tanio, zbyt pięknie

Niska cena wycieczki najczęściej przyciąga wielu chętnych, a powinna wręcz odstraszać i być alarmem dla wszystkich, którzy pragną podróżować bez wydawania fortuny. Nadmiar chętnych na tanie wakacje życia niestety generuje problemy z zakwaterowaniem czy przelotem, a także może spowodować inne kłopoty. Jeśli rzeczywiście udało nam się trafić na okazyjną ofertę last minute w bardzo niskiej cenie - dokładnie przeczytajmy umowę przed podpisaniem. Umowa jest naszą gwarancją, w razie gdyby okazało się, że organizator nie dopełnił jej warunków - wówczas można się upominać o zwrot kosztów wycieczki.

 

Wertuj opinie

Biuro podróży, które nie ma swojej strony w sieci, jest raczej mało wiarygodne - takie mamy dzisiaj czasy. Weź to pod uwagę przy poszukiwaniu ofert. Zwróć też uwagę na opinie w Internecie dotyczące organizatora. To prawda, że negatywne opinie mogą zepsuć cały wizerunek firmy. Jednak warto zwracać uwagę, jak na takie negatywy reagują same biura podróży - czy potrafią się do nich ustosunkować? Zbyt pozytywne, optymistyczne opinie w sieci też mogą być podejrzane, a 100% pozytywów może oznaczać, że firma po prostu kasuje niewygodne komentarze.

 

Poświęć czas, jeśli nie chcesz zmarnować urlopu

Zanim zdecydujesz się na wyjazd z firmą oferującą tanią, wspaniałą ofertę wycieczki, sprawdź, czy jest ona wiarygodna. Zobacz jej wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Każde biuro podróży powinno taki mieć.
Nasze biuro podróży LINDA, które swoją siedzibę ma pod adresem: Częstochowa Al.NMP 28, posiada takowy wpis, a możesz go zobaczyć w zakładce Dla Klienta.

W Polskiej Izbie Turystyki możemy zweryfikować jakość usług danej firmy. Tak naprawdę, im więcej czasu poświęcimy na zweryfikowanie rzetelności firmy, tym bardziej zrelaksowani będziemy podczas swojego urlopu.

Wyjeżdżając za granicę zdecydowanie trzeba mieć się na baczności!

linda.net.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij