Na wakacje – z biurem podróży czy samemu?

Data dodania: 09-07-2019

Podróżowanie jest jedną z największych przyjemności życia. Ci, którzy często bywają w świecie cieszą się opinią ludzi otwartych, czerpiących z życia pełnymi garściami. Ci, którzy rzadko lub wcale nie podróżują, najbardziej marzą właśnie o tym, by wsiąść w samolot i odkrywać coraz to nowsze miejsca. A jeśli już chodzi o realizację marzeń – lepiej wybrać biuro podróży czy samodzielnie zaplanować wyjazd?

Z biurem podróży – bezstresowo

Niewątpliwą wadą podróżowania z firmą jest cena takiej wycieczki. Najtańsze kierunki to koszt minimum 1,5 tysiąca złotych za osobę. Im bardziej egzotycznie, tym drożej.

Biuro podróży oferuje przelot do miejsca zakwaterowania, noclegi w dobrej jakości, sprawdzonych miejscach, pełne wyżywienie, i wszystkie atrakcje dostępne w ramach all inclusive. Dodatkowo zapewnia możliwość zwiedzania okolic z przewodnikiem w ramach wykupionej wycieczki.

Wakacje z biurem podróży oznaczają dla turysty ni mniej, ni więcej, tylko brak stresu związanego z organizacją. Po prostu wsiadasz w samolot, nie musisz znać języka ani obyczajów, o wszystkim zostaniesz poinformowany. Wadą oprócz ceny wyjazdu jest też brak możliwości zwiedzania na własną rękę, i konieczność dostosowania się do planu wycieczki.

To opcja dla tych, którzy na co dzień są zbyt zajęci organizowaniem i planowaniem i na wakacjach chcą, by wszystko zostało im podane pod nos.

Wakacje na własną rękę!

Na własną rękę podróżują ci, którzy mają swoje własne preferencje dotyczące kierunków, zwiedzania, nocowania, rekreacji.

Zwykle wybierają oni podróż własnym autem, lub samodzielne bukowanie biletów lotniczych. Starają się poszukać najtańszego, a jednocześnie możliwie jak najlepszego miejsca noclegu. Dzięki temu śpią tam, gdzie im się podoba, i przebywają na wakacjach tak długo, jak mają ochotę. Gdy chodzi o koszty takich samodzielnych eskapad – nie są one jednoznaczne.

Można w ten sposób zaoszczędzić na niepotrzebnych atrakcjach i pośrednictwie biura podróży, wydając dużo mniej. Można też dołożyć sobie atrakcji, kilometrów, dni wakacji, i w ten sposób wydać dużo więcej. To idealna opcja podróżowania dla tych, co nie lubią się nudzić i lubią mieć nad wszystkim kontrolę!

linda.net.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij